Kauno marių regioninis parkas – unikali vieta su turtinga istorine patirtimi, didele biologine įvairove ir išraiškingu kraštovaizdžiu. Kauno marių vandenys su juose baltuojančiomis jachtomis, supami aukštų stačiašlaičių pakrančių, miškų ir išlikusių sengirių, vilioja turistus iš visos Lietuvos. Čia daugybė lankytinų vietų: 35 kultūros ir 16 gamtos paveldo objektų, 5 pažintiniai takai. Kauno marių regionine parke yra ir garsusis Pažaislio vienuolyno ansamblis.
Įdomiausios Kauno marių regioninio parko lankytinos vietos:
Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinis takas
Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinis takas yra pats įdomiausias Kauno marių regioniniame parke ir vienas gražiausių Lietuvoje. Jo ilgis 1,3 km. Nuo tako, apsukus kilpą mišku, terasiniais laiptais galima nusileisti į prieplauką, iš kurios sezono metu reguliariais reisais kursuoja laivas. Vaikštant ant šlaito keteros įrengtu pažintiniu taku atsiveria įspūdinga Kauno marių regioninio parko panorama, matoma Dabintos sala.
Pėsčiųjų ir dviračių takas aplink Pažaislį
Tai takas, vedantis palei Kauno marias. Eidami juo pasigrožėsite ne tik Pažaislio vienuolyno didybe, bet ir nuostabia gamta, išvysite galingą Taikos kalno ąžuolą.
Dovainonių (Mergakalnio) atodanga
Tai pati aukščiausia Kauno marių atodanga su regykla. Ją pamėgę vestuvių fotografai ir iškylautojai. Šalia regyklos įrengtos laužavietės ir pavėsinės. Nuo atodangos atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Kauno marias, jos salą ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę.
Kauno marių regioninio parko lankytojų centras
Kauno marių regioninio parko lankytojų centras pristato unikalias parko vertybes ir lankymo galimybes, jame gausu interaktyvių pramogų. Pagrindinė ekspozicijos tema – Nemuno virsmas mariomis. Įdomiausias akcentas Kauno marių regioninio parko lankytojų centre – maketas, ant kurio projektuojamas vaizdas nukelia į tolimą praeitį: pamatysite kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip jis virto Kauno mačiomis.
Darbo laikas
Nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d.
- Antradienis – penktadienis 8 – 17 val.;
- Šeštadienį 10 – 15 val. ;
- Sekmadienį ir pirmadienį nedirba.
Nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Antradienis – penktadienis 9 – 18 val.;
- Šeštadienį 9 – 16.45 val. ;
- Sekmadienį ir pirmadienį nedirba.
Nemuno slėnio lauko ekspozicija
Kauno raj., Leonavo kaime, prie Kauno marių, netoli Duobakalnio stovyklavietės įrengta Nemuno slėnio lauko ekspozicija. Pagal architekto Tomo Žutauto projektą įrengtoje modernioje lauko ekspozicijoje lankytojams pasakojama užlietų kaimų istorija, remiantis senųjų gyventojų prisiminimais. 1959 metais buvo pastatyta Kauno hidroelektrinė ir užtvenktas Nemunas, iš būsimų merių dugno iškelta 721 sodyba. Informaciniuose stenduose galima pamatyti senas fotografijas, esamo ir buvusio kraštovaizdžio nuotraukas.
Žiegždrių geologinis takas
Tai dinamiška 1,6 km ne žiedinė trasa, kurioje gausu pakopų ir nusileidimų. Abiejuose tako galuose galima nusileisti prie Kauno marių. Įdomiausias Žiegždrių geologinio tako objektas – Kalniškių konglomeratas.
Pakalniškių pažintinis takas
Aktyvaus poilsio mėgėjams patiks 3 km ilgio Pakalniškių pažintinis takas, besidriekiantis Kauno marių pakrantėje tarp Pakalniškių piliakalnio ir Girionių. Trasoje rasite informacinių stendų ir edukacinių užduočių. Daug įspūdžių paliks savita reljefo įvairovė - kalvos, primenančios piliakalnius. Eidami taku tikrai rasite tufu – ypatingų šaltiniuose susidarančių nuosėdinių uolienų, primenančių persiko kauliukus.
Gastilonių pažintinė trasa
Ši laukinė trasa skirta susipažinti su Rumšiškių mišku bei Gastilonių botaniniu-zoologiniu draustiniu ir aktyviai praleisti laiką gamtoje. Jos ilgis 3 km, pradžia ir pabaiga prie Rumšiškių pušies. Rumšiškių miške auga storiausia Lietuvoje pušis, galingi Rumšiškių ir Gastilonių ąžuolai, telkšo mistinis ežeras Paežerojus.