Giliai Salantų pušynų apsuptyje, tarsi iš pasakos išnirusi, stūkso Orvidų sodyba. Tai nepaprasta vieta, nes čia akmenys prabyla, o gamtos ir žmogaus kūryba susilieja į harmoningą visumą. Įkurta unikalaus menininko ir dvasininko Viliaus Orvido, sodyba kviečia lankytojus leistis į nepamirštamą kelionę po jo sukurtą akmeninį pasaulį.
VILIAUS ORVIDO MISIJA:
Orvidų sodybos istorija prasidėjo 1959 metais, kai Vilius Orvidas, grįžęs iš tremties, įsigijo sklypą Salantuose. Būdamas talentingas skulptorius ir giliai tikintis žmogus, jis troško sukurti erdvę, kurioje atsispindėtų jo meninė vizija ir dvasinis pasaulis. Akmenys, surinkti iš apylinkių laukų ir melioracijos darbų metu sunaikintų kaimų, tapo jo kūrybos įrankiu.
Vadovaudamasis savo menine intuicija ir vidiniu regėjimu, Vilius Orvidas iš akmenų kūrė įvairias skulptūras, kompozicijas ir architektūrinius elementus. Sodyba pamažu virto savotišku parku, kuriame kiekvienas akmuo turėjo savo vietą ir prasmę. Orvidas taip pat pastatė keletą pastatų, tarp kurių koplyčia, varpinė ir gyvenamasis namas, dekoruoti jo sukurtomis skulptūromis ir ornamentais.
UNIKALUS AKMENINIS PASAULIS – DURYS Į MENININKO SIELĄ
Orvidų sodyba-muziejus – tai ne tik muziejus tradicine prasme. Tai tarsi gyvas kūrinys, nuolat kintantis ir atsiskleidžiantis naujomis spalvomis. Lankytojai gali klaidžioti vingiuotais takeliais tarp akmeninių skulptūrų, grožėtis įspūdingomis kompozicijomis ir jausti ypatingą šios vietos atmosferą. Kiekvienas akmuo čia pasakoja savo istoriją, o kruopščiai apgalvota sodybos struktūra atskleidžia Viliaus Orvido meninį talentą ir gilią pasaulėžiūrą.
Ypatingą dėmesį sodyboje verta skirti akmeninėms skulptūroms. Jų įvairios formos ir dydžiai, vaizduoja žmogaus figūras, gyvūnus, religinius simbolius ir abstrakčias formas. Kiekviena skulptūra turi savo prasmę ir atspindi Viliaus Orvido vidinį pasaulį. Jo kūryboje gausu religinių motyvų, tačiau netrūksta ir kasdieniško gyvenimo detalių bei filosofinių apmąstymų.
ČIA KVEPIA SIELOS ATGAIVA, RAMYBE!
Orvidų sodyba-muziejus – tai ne tik vieta, kur galima grožėtis meno kūriniais. Tai vieta, kur galima pailsėti nuo kasdienybės skubos, atrasti ramybę ne tik nuo miesto, bet ir viduje bei pajusti ryšį su gamta. Čia tvyranti ypatinga atmosfera kviečia susimąstyti apie svarbius dalykus ir naujai žvelgti į pasaulį.
ŠVENTĖS:
Orvidų sodyba – tai puiki vieta švęsti vestuves, jubiliejus, krikštynas ar kitas svarbias progas. Sodyboje įrengta erdvi pokylių salė ir patogi virtuvė, kurioje patyrę virtuvės darbuotojai pasirūpins jūsų šventės meniu.
- Yra pokylių salė, kuri talpina iki 50 žmonių. Erdvi ir šviesi, puikiai tinkanti įvairioms šventėms. Galima pasipuošti pagal savo pageidavimus.
- Virtuvė - patyrę virtuvės darbuotojai sukurs jūsų šventės meniu pagal jūsų norus ir lūkesčius. Galite rinktis iš įvairių lietuviškos virtuvės patiekalų.
- Nakvynė: Antrame aukšte įrengti 5 jaukūs kambariai su dušais ir tualetais. Gali apnakvydinti iki 21 svečio. Tai būtų patogus apgyvendinimas svečiams, atvykusiems į jūsų šventę.
Visiems apgyvendintiems apartamentuose ar sodyboje bei švenčiantiems šventes dovanojamas neribotas apsilankymas ir leidimas fotografuotis Viliaus Orvido akmentašystės muziejuje.
- Galimybė šventę švęsti ne tik pokylių salėje, bet ir lauke.
- Muziejaus erdvės puikiai tiks fotosesijoms.
BILIETŲ KAINOS:
- Suaugusiems kainuoja 6 Eur;
- Studentams ir neįgaliesiems (pateikus pažymėjimą) – 4 Eur;
- Moksleiviams kainuoja 3 Eur.
STOVYKLOS:
Vaikams, jaunimui ir suaugusiems siūlomos edukacinės vasaros stovyklas, kuriose galės susipažinti su akmens skulptūros menu, išbandyti savo jėgas kūryboje, pasimokyti naujų įgūdžių ir smagiai praleisti laiką gamtoje.
KONTAKTAI:
- Adresas: Plungės g. 18, Kretingos raj.
- El. paštas: info@orvidusodyba.lt
- Muziejus daugiausia dirba nuo birželio iki rugpjūčio - 10:00-19:00 val. visą savaitę, išskyrus pirmadienį.
- Rekomenduojama iš anksto pasiskambinti ir pasiteirauti apie galimus bilietų kainų ir darbo valandų pasikeitimus: +370 (613) 28624 ar +370 (688) 16207.
- Sodyboje galima įsigyti suvenyrų – mažesnių akmeninių skulptūrų, knygų apie Vilių Orvidą ir jo kūrybą.