Palangos gintaro muziejus

location Vytauto g. 17, 00135 Palanga, Lietuva
Gallery Image 0
Gallery Image 1
Gallery Image 2
Gallery Image 3
Gallery Image 4
Gallery Image 5
Gallery Image 6
back
share
like
image 6

Apie

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys Palangos gintaro muziejus įsikūręs pačiame Birutės parko centre, grafo Felikso Tiškevičiaus rūmuose, statytuose 1897 m. pagal vokiečių architekto Franco Švechteno projektą. Tai yra vienas populiariausių muziejų Lietuvoje, veikiantis nuo 1963 m. Palangos gintaro muziejuje yra net 15 nuolatinės ekspozicijos salių, kurių ekspozicijoje išvysite viską, kas susiję su gintaru nuo jo susidarymo iki unikalių modernių gintaro dirbinių. 

 

Ekspozicija

 

Iš viso muziejus turi virš 30 tūkst. eksponatų. Iš jų 15 tūkst. turi inkliuzus (viduje įstrigusius gyvius). Tarp Palangos gintaro muziejaus eksponatų yra net 4500 gintaro dirbinių. 

Muziejuje išsamiai susipažinsite su gintaro susidarymo istorija, gintaro paplitimu pasaulyje bei išorine ir vidine sandara. Išvysite ir fosilinių sakų, randamų įvairiose pasaulio šalyse, pavyzdžių. Vienas įspūdingiausių muziejaus eksponatų yra „Saulės akmuo“ – tai didžiausias Lietuvoje rastas gintaro gabalas, sveriantis net 3524 g. Muziejaus turimus įdomiausius gintaro inkliuzų pavyzdžius galima apžiūrėti pro padidinamuosius stiklus. Galėsite išvysti vieną rečiausių pasaulyje eksponatų – prieš milijonus metu į gintarmedžio sakus patekusį driežiuką.

Palangos gintaro muziejuje pamatysite ir akmens amžiaus gintaro dirbinių, gintarinių įrankių, papuošalų, vėlesnių laikotarpių gintarinių įkapių. Didelė dalį muziejaus kolekcijos sudaro gintaro dirbiniai iš XV – XVI a. Įspūdingiausi iš jų yra gintaru inkrustuota barokinė monstrancija iš Sedos bažnyčios, XVI – XVII a. gintaro altorėlis iš senosios Tytuvėnų bažnyčios.

Ekspozicijoje susipažinsite su XIX – XX a. gintaro dirbiniais, tarpukario Lietuvos gintaro apdirbimo meistrais ir cechais. Muziejuje rasite šiuolaikinių gintaro dirbinių, sukurtų garsių menininkų Jono Urbono, Dionyzo Varkalio, Horsto Toleikio ir kitų.

Palangos gintaro muziejuje veikia kavinė ir suvenyrų bei papuošalų parduotuvė, kurioje galima įsigyti juvelyrinių gintaro dirbinių, mokslininkų sertifikuotų Baltijos gintaro inkliuzų. Vaikams įrengta speciali erdvė, kur jie gali spalvinti knygelę apie gintarą, pažaisti žaidimą „Gintaro kelias“.

Palangos Gintaro muziejuje yra ir kelios salės, skirtos buvusiems rūmų savininkams Tiškevičiams. Čia apžvelgiama jų socialinė, meninė ir kultūrinė veikla. Šioje ekspozicijoje taip pat išvysite gintaro, nes grafas Feliksas Tiškevičius domėjosi gintaru ir jį kolekcionavo.

Buvusioje rūmų koplyčioje veikia įvairios teminės meno parodos. 

 

2024 m. vasaros parodos ir renginiai

 

2024 m. minimos grafų Tiškevičių 200-osios Palangos valdų įsigijimo metinės. Šia proga 2024 m. vasarą šalia Palangos gintaro muziejaus veiks stendinė lauko paroda „Grafų Tiškevičių šeimos istorijai Palangoje – 200 metų“.

2024 m. vasarą Palangos Gintaro muziejuje taip pat bus eksponuojama dizainerio ir tyrėjo Manto Lesausko personalinė paroda „Peripheria x Cor“, kurioje bus pristatomi dizaino objektai, kuriuos autorius sukūrė pagal atliktą meninį gintaro gavybos tyrimą.

2024 m. birželio 14 -16 d. Palangos gintaro muziejuje vyks Europos archeologijos dienų renginiai. Veiks atviros restauratorių dirbtuvės, kuriose lankytojai bus supažindinti su vizualiniais odos tyrimais, atliekamais restauratorių kultūros vertybių restauravimo metu, bei galės sudalyvauti edukaciniame užsiėmime „Juostos riša laikmečius“, kurio metu susipažins su Užpelkių kapinyno juostos pavyzdžiu.

 

Darbo laikas 

 

Rugsėjo 16 – gegužės 14 d.

  • II – VI 10 – 18 val.;
  • VII 10 – 17 val.

Gegužės 15 – rugsėjo 15 d.

  • II – VI 10 – 20 val.;
  • VII 10 – 19 val.

 

Bilietų kainos

 

Gegužės 15 – rugsėjo 15 d.

  • Suaugusiems - 8 Eur;
  • Kaina su nuolaida – 4 Eur.

Rugsėjo 16 – gegužės 14 d.

  • Suaugusiems – 6 Eur;
  • Kaina su nuolaida – 3 Eur.

Vieta

Vytauto g. 17, 00135 Palanga, Lietuva
pin

Atsiliepimai

0
star
0 įvertinimų
Atsiliepimų nėra. Išbandėte šią patirtį? Pasidalinkite savo įspūdžiais su kitais!

Panašios patirtys

Taip pat Palangoje